sobota 1. února 2014

Drops akce na ponožkové příze Fabel, Big Fabel a Delight

Celý únor se koná akce na klubka ponožkových přízí Fabel, Big Fabel a Delight od Dropsu. Ach, to by se nakupovalo. Už jsem měla možnost Delight i Fabel vyzkoušet (úžasné, obě) a Big Fabel mě láká taky. Takže to vidím, že po tichém a klidném lednu v únoru opět rozšířím svou již tak nemalou zásobu vlny.

Aby to nebylo nakupování jen tak, mám vyhlídnutých několik projektů.
Ponožky, na které chci vyzkoušet Big Fabel (návod anglicky)
Spotřeba: 2 klubka Big Fabel nebo 4 klubka Fabel

Klasické tenké ponožky z nové jarní kolekce. Už jedny pletu z klubka Fabel mléčná čokoláda a líbily by se mi i v jiných barvách (návod). Spotřeba na velikost 37 - 1 klubíčko

Trojúhelníkový šátek, skvělá věc na pletení mimo zimní sezónu (návod). Spotřeba Fabel - jedno klubko bílé a jedno klubko barevné. Přemýšlím i o jiné barevné kombinaci, třeba šedá s nějakou barevnou ve fialových tónech?

Doplněk do domu, pruhované polštáře (návod). Spotřeba na jeden polštář 50x50cm: 2 krát 2 klubka barevného Fabelu.

Něco pro mrňouse: svetr, kamaše a ponožky (návod anglicky). V návodu pro velikost 12/18 měsíců je psáno celkem 200g bílé a 200g barevné na kompletní set, ale myslím, že by ponožky mohly vyjít i ze zbytků z kalhot a svetru, tak počítám 150+150g. Barvy se mi líbí originál, ale opět vymýšlím i alternativu, třeba hnědou nebo béžovou s červeno-oranžvou.

Háčkovaná deka pro mrňouse (návod). 3 klubka bílého a 2 klubka barevné. Růžová je přece jen moc holčičí, takže v barevných chci vybrat nějakou klučičí nebo neutrální variantu. Třeba zelenou?

Něco pro mě, zajímavé zatočené ponožky (návod). Spotřeba: 2 klubka Delight.

To by snad mohlo pro začátek stačit, i tak tento nákup radši zatím nesčítám, abych se mohla chvíli kochat než budu proškrtávat. :-)

1 komentář: