neděle 6. července 2014

Pletené bolerko

Návod: http://www.garnstudio.com/lang/us/pattern.php?id=6272&lang=us (anglicky)

Tohle bolerko mě zaujalo už více než před rokem. Doma jdem měla Několik klubek fuchsiové Hawai, tak jsem se rozhodla ho vyzkoušet. Po pár řadách jsem to vzdala, vypadalo to příšerně a ani trochu se nepodobalo tomu na obrázku.

Práci jsem odložila, mezitím upletla hromadu jiných věcí, zdokonalila pár technik a letos projekt zkusila oživit a začít znovu. Po pár řadách sice vypadalo jak mělo, ale nelíbilo se mi to z té Hawai.

Takže na třetí pokus jsem koupila vínové Cotton Merino v jarním výprodeji a pustila se do práce. Výsledek mě více než potěšil. :-)

Spotřeba na velikost M byla o dvě klubka méně než v návodu (tam je Merino Extra Fine, které má menší návin). Patentový okraj je v návodu psaný na 288 ok, ty jsem ale i při nejlepší vůli tam nemohla vměstnat. Nabírala jsem jedno oko na řadu místo obvyklých 3 na 4 řady, i odpárala kus sešitých rukávů, i tak jsem měla ok jen asi 270. Ve výsledku je ale dost velký a pružný, ničemu to nevadí. :-)

K copánkům na rukávech se váže jeden tip, pletla jsem na chatě a zapomněla si pomocnou jehlici, velmi dobře mi však posloužilo párátko ukořistěné při večeři v restauraci. :-D

Techniky, které je potřeba zvládnout pro pletení tohoto kousku: pletení ažurových vzorů, pletení copánků, pletení pevných okrajů, sešívání dílů matracovým stehem, nabírání ok podél okraje pleteniny, uzavírání s nahozenými oky.

2 komentáře:

  1. Máte někde, prosím, český návod na toto bolerko?

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Bohužel, zatím nikde v češtině není. Teoreticky bych mohla přeložit, ale nechci slibovat, nebylo by to nijak rychle...

      Vymazat